Kjeraga akmens un nakšņošana uz klints

Kjeraga akmens (Kjeragbolten) ir bieži redzams neticamos attēlos no piedzīvojumiem Norvēģijā. Tas it apmēram 5 kubikmetrus liels klintsbluķis, kas ir iesprūdis starp divām Kjerag kalna klintīm.

Šis arī ir pirmais pārgājiens, ko ceļojuma organizatori bija paredzējuši mūsu grupiņai Norvēģijā. Lai piedzīvojums būtu interesantāks, plāns bija nokļūt līdz Kjerag akmenim un nakšņot uz klints malas tam blakus.

Ceļš līdz Kjerag akmenim ir viens no populārākajiem pārgājieniem Norvēģijā, un katru vasaras dienu to mēro simtiem cilvēku. Varētu secināt, ka pārgājiens nav sarežģīts, bet jau pirmie pārsimts metri liek to pārvērtēt. Sākumposmā ir straujš kāpiens klinšainā kalnā, kur iespējams pieturēties pie ķēdēm, lai nenoslīdētu no gludās akmens virsmas. Šādi kāpieni ir arī vairākās vietās tālākajā ceļā. Tā vien nākas apbrīnot bērnus un pensionārus, kas šo ceļu ir veikuši, un nāk jau atpakaļ, kamēr mūsu grupiņa tikai virzās uz slaveno galamērķi.

Mums ļoti paveicās ar laika apstākļiem, jo turpceļā līdz Kjerag akmenim nelija un nebija miglas. Veiksmīgi arī izdevās uzcelt teltis pašā pārdrošākajā vietā, kur es jebkad esmu gulējusi.

Nonākot galapunktā es sapratu, ka manas bailes no augstuma neļaus man iegūt tipisko bildi uz Kjerag akmeņa. Skatoties uz to tuvumā, mans skatiens katru reizi noslīdēja gar klintīm, kas šo akmeni turēja gandrīz 1000 m augstumā. Tas ir garš kritiens. Un pēc tālā ceļa es vairs nepaļāvos uz savu kāju spējām nedrebēt no bailēm.

19875925_1814474565532639_1583373137_o

Irdenā grants un cietā klints gan nebija labākie materiāli, kur iestiprināt telšu mietiņus, tāpēc tās tika nostiprinātas arī ar smagākiem akmeņiem. Un vakarā, kad satumsa, radās migla, lietus un vējš, teltis tika stiprinātas ar akmeņiem vēl un vēl. Vējš bija stiprs un locīja parastās teltis visos virzienos. Bija diezgan biedējoši arī miglā pārvietoties apkārt – kur pirms tam atradās klints gandrīz kilometra augstumā, tagad bija tikai necaurspīdīga migla.

Tomēr necaurspīdīgai miglai bija arī bonuss – tad vairs nevarēja redzēt, cik tālu jākrīt lejā no Kjerag akmeņa. Tāpēc man arī izdevās saņemt drosmi un uz tā uzrāpot. Slapjajā laikā es nesaņēmos piecelties kājās, bet tomēr – man arī it bilde ar Kjerag akmeni!

Atpakaļceļš no Kjerag akmeņa likās sarežģītāks, jo visu nakti bija lijis lietus un padarījis apkārt esošās klintis ļoti slidenas. Nelielu drošību sniedza klintīm piestiprinātās ķēdes, pie kā varēja pieturēties. Tomēr viss grūtais tika aizmirsts, kad aiz miglas pavērās skats uz zemāk esošo Līsefjordu un mazajām mājiņām tā sākumā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s