Vienas dienas ceļojums ar mašīnu Tenerifē

Vienas dienas laikā iespējams apskatīt un izbaudīt vairākas neparastas vietas Tenerifē. Daba uz šīs salas ir ļoti mainīga – te atrodas pludmales ar baltām smiltīm, augstas klintis, zaļas ielejas, milzīgs vulkāns, un tas viss apskatāms vienas dienas brauciena laikā.

Tenerife roadtrip map

Tenerifē pludmales parasti ir akmeņainas vai klātas ar melnām vulkāniskajām smiltīm. Playa de Las Teresitas pludmale ir izņēmums, jo uz to 1973. gadā tika atvestas 270 000 tonnas smilšu no Sahāras tuksneša. No straujas izskalošanās smiltis pasargā kilometru garš mols. Šī ir viena no slavenākajām pludmalēm Tenerifē, un gaišās smiltis padara to līdzīgu Latvijas jūrmalai. Tikai jūras vietā ir okeāns, smilšu graudiņi liekas rupjāki, un pludmalei eksotiskumu piešķir apkārt augošās palmas.

Braucot tālāk uz salas ziemeļu galu, ceļš ved kalnos. Pēc Latvijas lēzenuma ir nepierasti braukt pa līkumiem, kur vienā ceļa malā slejas augsts kalns, bet otrā malā vērojama dziļa nogāze. Tūristiem izveidotas vairākas pieturvietas ceļa malās, kur iespējams apstāties un izbaudīt varenos skatus uz zaļajiem kalniem pret kuriem tālumā sitās okeāna viļņi.

GOPR3572.JPG

Okeāna krastā viļņi un kalni ir daudz varenāki. Kalni ir stāvi un augsti, okeāna viļņi arī ir dažus metrus augsti. Bildēs neizdodas saglabāt to niecīguma sajūtu, ko iedveš dabas varenība šajā vietā.

Parocīgi, ka iespaidīgo skatu iespējams baudīt, sēžot pie restorāna Casa Africa āra galdiņiem. Tenerifē ir daudz tūristu, un līdz ar to – restorānu piedāvājums ir ļoti internacionāls. Pilsētiņās pie viesnīcām visbiežāk var redzēt angļu brokastu piedāvājumus, ķīniešu bufetes, itāļu picas, bet spāņu tradicionālos ēdienus atrast nav tik vienkārši. Tāpēc Casa Africa ēdienu izvēle patīkami pārsteidza – tur ir pieejami svaigi salāti, astoņkāji, ceptas zivis, zupas, vārīti kartupeļi ar sāls kārtiņu un citi ēdieni, kas likās piemēroti skarbajai, okeāna ieskautajai salai.

Pēc kārtīgām pusdienām plāns ir vērot saulrietu no Teides vulkāna. Ceļš līdz vulkānam no salas ziemeļu daļas ir īpaši ainavisks. Pēc pasakaina skata uz zaļu ieleju līkumainais ceļš ved arvien augstāk kalnos. Auglīgus laukus nomaina tumšs skujkoku mežs, tālāk skujkoki kļūst arvien mazāki un retāki. Apkārtne kļūst arvien akmeņaināka un tuksnešaināka. Vairākas filmas, kuru darbība notiek uz mēness vai citām planētām, esot uzņemtas šajā apkārtnē.

GOPR3643.JPG

Kad nonākam pie Teides vulkāna, esam tieši laikā, lai vērotu, kā saule iekrāsojas oranža un noslēpjas aiz mākoņiem pirms rietēšanas. Arī šeit ir vairāki skatu laukumiņi, kuros ir lieliska iespēja sarīkot pikniku.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s