Kāpšana Teides vulkānā Tenerifē

Teide ir 3718 metrus augsts vulkāns, kas atrodas Tenerifē, Kanāriju salās. Vulkāns ir aktīvs, un tā iepriekšējais izvirdums notika 1909. gadā. Apkārt vulkānam ir izveidots Teides Nacionālais parks, netālu atrodas arī observatorija. Jo tuvāk piebraucām Teides vulkānam, jo vairāk apkārtne atgādināja fantastikas filmas par citām planētām – akmeņu krāvumi, dažādi dīvaini akmeņu veidojumi, tikai daži mazi zaļi augi.

20170402_161952

Lai tiktu tuvāk krāterim, ir divas iespējas: kāpšana vai braukšana ar pacēlāju. Mēs izvēlējāmies aptuveni 10 km garo taku pieveikt pašu spēkiem. Kāpiens augšup aizņēma 5 stundas, un sportiskākiem cilvēkiem veicās ātrāk.

Pusi no ceļa taka ir diezgan plata, lēzena un viegli ejama. Jo augstāk kāpām, jo kļuva grūtāk. Palielinājās stāvums, taka kļuva šaurāka un akmeņaināka, kļuva retāks gaiss, kas apgrūtināja elpošanu.

20170402_103852

Aprīļa sākumā virs vulkāna spoži spīdēja saule, sniega laukumiņi bija manāmi tikai ēnainās vietās zem lielākiem akmeņiem vulkāna augšgalā. Lai veiksmīgi izietu šo taku, ieteicams līdzi ņemt:

  • atbilstošus apavus (es uzkāpu parastos Nike sporta apavos ar diezgan biezu zoli, bet hiking zābaki būtu bijuši labāki – zole mazāk slīdētu uz akmeņiem);
  • vismaz 3l ūdens (man noderēja arī dzeršanas sistēma);
  • cepumi / musli batoniņi / konfektes – saldumi, lai atgūtu enerģiju kāpiena laikā;
  • cepuri un saulesbrilles, jo vulkānā ir ļoti spoža saule un pa ceļam nav nevienas ēnainas vietas;
  • saules aizsargkrēmu 50 spf;
  • vairākas apģērba kārtas, jo vulkāna pakājē ir karsti, bet, kāpjot augstāk, kļūst daudz vēsāk un pūš vējš.

Taka, kas ved vulkānā, ir iezīmēta ar vairākām norādēm, un no tās nedrīkst novirzīties, jo apkārtējā teritorija ir aizsargājama. Sākumā taka ir plata un pa to pat ir iespējams braukt ar auto, bet pusceļā taka sāk straujāk vest augšup. Vietām ir redzami lieli, apaļi akmeņi, kas, vulkānam izvirstot, atdalījušies no pārējās plūstošās lavas.

20170402_131021

Taka Teides vulkānā uzved gandrīz līdz krāterim. Lai kāptu tālāk, ir nepieciešams iepriekš pieteikties atļaujai. Tā kā atļaujas vairs nebija pieejamas laikā, kad mēs rezervējām ceļojumu, līdz krāterim tā arī neuzkāpām. Godīgi sakot, arī spēka īsti vairs nebija kāpt vēl augstāk.

20170402_142836

Man kāpiens Teides vulkānā likās pat vieglāks, nekā kāpiens augšā Maskas aizā, jo līdzi bija pietiekami daudz ūdens un vulkāna augšā nebija pārāk karsti. Teides vulkāns ir iespaidīgs, un es iesaku tajā uzkāpt / uzbraukt jebkuram Tenerifes apmeklētājam.

Follow my blog with Bloglovin

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s