Maskas aiza Tenerifē

Maska ir neliels ciematiņš Tenerifes kalnos, kurš atrodas pasakaini skaistā aizā. Ciematiņš atrodas aptuveni 600 metru augstumā virs jūras līmeņa, un tajā sākas taka, kas ved cauri aizai līdz par okeānam.

20170331_085931

Takas garums ir aptuveni 6 km, un mēs to izgājām aptuveni 3h laikā. Iešanu uzsākām no rīta, kad uz takas bija mazāk citu tūristu, un aizas sienas piedāvāja patīkamu ēnu. Katrs takas pagrieziens atklāja arvien jaunus skatus – zaļus kalnus, akmeņainas klintis, palmas, un visu skaistumu es vēlējos izbaudīt.

DCIM100GOPROGOPR4191.

Virzoties tuvāk okeānam, ielejā bija mazāk zaļumu, un vairāk akmeņu. Stāvi klinšu krāvumi abās aizas pusēs. Starp lielākiem akmeņiem vietām bija iespiedušies kvadrātveida akmeņu veidojumi.

Kāpjot aizvien zemāk, mainās apkārtējā vide – ja takas augšgalā zaļoja palmas, tad tuvāk okeānam vairāk manāmi dažādi krūmi. Uz stāvajām aizas sienām manāmas arī kazas, kam patīk pārvietoties pa gandrīz vertikālām virsmām.

Maskas aizas taka ved līdz okeānam, kur gājējiem ir divas iespējas: vai nu kāpt atpakaļ uz Maskas ciematiņu, vai arī ar kuģīti doties uz Los Gigantes pilsētiņu. Okeānā ir izbūvēta piestātne maziem kuģīšiem, un te ir iespējams nopeldēties pēc garā kāpiena zilajā un vēsajā okeāna ūdenī.

Daļa no mūsu grupas izvēlējās kāpt pa taku atpakaļ uz Maskas ciematiņu, un tas bija daudz grūtāk nekā iepriekšējais kāpiens pa taku lejā. Kāpjot augšup, aiza vairs nebija ēnaina, jo dienas vidū te spoži spīdēja pavasara saule. +35 grādu karstumā daudz vairāk gribējās dzert, un mani ūdens krājumi beidzās kādu kilometru pirms Maskas ciematiņa.

20170331_155221

Pēc ceļojuma uz Tenerifi man ir grūti izšķirties, kas man patika labāk – Maskas aiza vai Teides vulkāns. Lai arī vulkāns ir iespaidīgs ar ainavu gandrīz kā no citas planētas, Maskas aiza ir ārkārtīgi skaista ar dažādību, kas tajā piedzīvojama – palmas, krāsainas puķes, kalnu kazas, augstas klintis un pelde okeānā.

Advertisements

3 thoughts on “Maskas aiza Tenerifē

    1. Turpceļš bija 3h10min. Atpakaļceļā man izlādējās aproce ar Endomondo, tāpēc precīzi nepateikšu. Dienas vidū bija karsti kāpt atpakaļ, un bija arī nogurums, tāpēc noteikti bija ilgāk kā turpceļš.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s