Bankoka

Augstas celtnes, kanāli, augļi, tempļi, ceļi divos līmeņos, fitnesa klubu reklāmas ar sešpakām… šīs un daudzas citas lietas man tagad asociēsies ar Bankoku.

Diemžēl no pirmās nakts Bankokā bilžu man nav, bet zibens aiz debesskrāpjiem, metro starp reklāmu televizoriem daudzu stāvu augstumā, sarkano lukturu ielas ar uzstājīgiem piedāvājumiem apmeklēt “ping-pong” šovu – šīs arī ir tās daudzās lietas, kas ir Bankoka.

2016-10-05-00-22-08

Rīts Bankokā sākās ar augļiem. Nogatavojušos augļus iespējams nopirkt gandrīz uz katras ielas, un augļi izskatās ļoti eksotiski. Viens no slavenākajiem ir duriāns, ko ir aizliegts pārvadāt lidmašīnās un ienest hoteļos tā smakas dēļ. Cilvēki to raksturo kā sapelējuša siera,  ķiploku un vecu zeķu krustojumu. Jau kvartālu iepriekš šis aromāts reklamē, ka būs iespēja iegādāties duriānu.

Dīvainākais auglis, ko nogaršoju es, bija rambutāns. Pēc izskata kā tāds spalvains jūras radījums, zem apvalka auglis ir balts un ar kauliņu vidū. Bija interesants, man atgādināja ērkšķogu.

Pie daudzām mājām un publiskām ēkām ir Budas skulptūriņas uz altāriem. Pie šīm skulptūriņām tiek novietoti ziedojumi – monētas, ziedi, augļi. Bieži vien ziedotas tika arī rozā Fantas pudeles.

2016-10-05-09-02-13

Bankokai cauri izbūvēti vairāki kanāli, kuros darbojas laivas kā sabiedriskais transports. Cilvēki dodas uz darbu šādās laivās – lec no piestātnes līdz laivas malai, pietur ofisa svārkus un klēpjdatora somu. Kad pretī pa kanālu tuvojas tāda pati transporta laiva, malā sēdošajiem jāpaceļ aizslietnis-reklāma, kas aizsargā no kanāla ūdeņu iešļakstīšanas laivā. Ūdeņi ir duļķaini un biedējoši – braucot pa kanālu vairākās vietās var redzēt, kā tajā līst notekūdeņi no pilsētas.

Lielās pils komplekss un Smaragda Budas templis ir viens no ievērojamākajiem Bankokā. Celtnes ir greznas, izrotātas ar smalkiem un sīkiem rakstiņiem. Zeltītas un greznas skulptūras rotā spilgtās krāsās celtas svētās vietas. Tempļa apskate var aizņemt pāris stundas, jo tajā atrodas daudzas celtnes, kas katra atšķiras.

Pie tempļa ieejas tiek pārbaudīts, vai apģērbs ir atbilstošs svētās vietas apmeklējumam. Ja šorti ir par īsu vai kleita pārāk atklāta, iespējams iznomāt piesedzošus kreklus un bikses.

2016-10-05-11-42-17

DCIM102GOPROGOPR3310.

DCIM102GOPROGOPR3305.

DCIM102GOPROGOPR3288.

Savdabīgs pārvietošanās veids Bankokā ir TukTuks. Vadītāji ir ļoti runātīgi, un ir iespējams nokaulēt brauciena cenu uz zemāku, ja sarunā ar vadītāju, ka pa ceļam būs pietura. Un ar pieturu tiek saprasta apstāšanās suvenīru vai dārglietu veikalā. Mūsu braucienā gan mūs informēja, ka pirkt suvenīrus nav obligāti, bet pēc iznākšanas no veikala TukTuku vadītāji novērtēja, cik lieli pirkumi ir veikti.

DCIM102GOPROGOPR3260.

Liekas, ka visās lielajās Āzijas pilsētās ir jābūt ķīniešu rajonam. Tā ir vieta, kur cilvēku ir vēl vairāk, un ēdiens ir vēl dīvaināks. Veikali ielu malās atgādina Ebay vai Aliexpress – daudz mazu, dīvaini lētu lietiņu. Mēs gājām garām uz ielas notiekošai parādei, tāpēc rosība ķīniešu kvartālā likās vēl intensīvāka.

DCIM102GOPROGOPR3454.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s