Karimun Java

Ja nosaukums Karimun Java nešķiet pazīstams, par to nav jābrīnās – tā sauc mazu Indonēzijas salu arhipelāgu dažu stundu brauciena attālumā no centrālās Javas. Vietējie šīs salas dēvē par paradīzi. Varbūt nedaudz pārspīlēti, bet varbūt tas arī vislabāk parāda salas iedzīvotāju temperamentu.

Karimn Java.PNG

Lai nokļūtu līdz Karimun Javai, uz kuģa jāpavada vairākas stundas. Protams, kuģis izbrauc rītausmā. Tas sniedz lielisku iespēju iegūt pāris skaisti izgaismotas bildes ostā.

DCIM101GOPROGOPR2585.

Pēc piecu stundu šūpošanās viļņainā jūrā, gaidījām, kad varēs nokāpt no kuģa. Cilvēki veda visu iespējamo, sākot ar paklājiem un beidzot ar kazām.

CocoHuts hotelī man bija istabiņa ar skatu uz palmām un jūru, bet bez kondicioniera. Mājiņas bija izdekorētas, un moskītu tīkli virs gultām izskatījās lieliski. Savu tīklu es gan neizmantoju, un neviens moskīts man neiekoda. Kaimiņu istabā gan atradās nedaudz lielāks iemītnieks – skorpions.

Uz salas, un vispār Indonēzijā, cilvēki uz tevi skatīsies ar neizpratnes pilniem skatieniem, ja tu pārvietosies kājām. Tā kā uz salas satiksme nebija tik traka kā lielajās pilsētās un bija plānots doties uz pludmalēm pāris kilometru attālumā, uz trim dienām iznomājām rollerus. Es pirmo reizi braucu ar rolleri un izraisīju tikai divus mazus negadījumus.

Kad nomā prasījām, vai viņiem ir arī ķiveres, nomas darbinieks smaidīja un teica: “Welcome to the island”. Laikam uz salām satiksmes noteikumu ir vēl mazāk nekā lielajās pilsētās.

DCIM101GOPROGOPR2651.

Lai arī Karimun Java arhipelāgs atrodas tālu no blīvi apdzīvotās Java salas, pat šeit ir jābrauc pāris kilometri un jāmaksā, lai varētu izbaudīt pludmali, kurā nav atkritumu. Es tā arī netiku līdz pludmalei, jo:

  • Pirmajā braukšanas reizē vienam mūsu grupas rollerim riepa tika sabojāta, un bija arī pārāk tumšs, lai turpinātu ceļu līdz pludmalei;
  • Otrajā braukšanas reizē sākās spēcīgākā lietusgāze, ko es esmu piedzīvojusi – un pa tādu ūdeni un dubļainiem ceļiem bija jātiek ar rolleri atpakaļ uz viesnīcu, kas radīja diezgan asas izjūtas.

DCIM101GOPROGOPR2666.

Interesantākā aktivitāte ir snorkelēšana. Vietējie veido izbraucienus, kur padsmit cilvēku grupiņas visu dienu tiek vadātas pa labākajām apskates vietām arhipelāgā. Bija iekļautas trīs vai četras snorkelēšanas vietas, pusdienas ar vietējiem augļiem un zivīm, kā arī saulrieta vērošana uz pavisam mazītiņas saliņas.

Mazās saliņas pat nav atzīmētas google kartēs. Silts ūdens, smiltis, zilās debesis – gluži kā no ceļojumu aģentūru reklāmām.

No Karimun Javas mēs izvēlējāmies braukt ar ātrāku laivu, kas līdz Java salai mūs nogādāja aptuveni divās stundās. Laiva šūpojās diezgan pamatīgi, un lielākā daļa pasažieru braucienu pavadīja guļot. Fonā uz ekrāniem tika rādīta un skanēja indonēziešu karaoke.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s