Bromo vulkāns

Ierodoties Indonēzijā mulsinošākā lieta bija valūta. Izmainot nedaudz vairāk kā 200 Eiro, es kļuvu par miljonāri. Manā īpašumā bija aptuveni 3 miljoni Indonēzijas naudiņu, kas arī aizņēma diezgan daudz vietas manā naudas / gopro somiņā.

2016-09-25-15-29-53

Dažus simtus tūkstošu bija jāmaksā par iespēju vērot saullēktu virs vulkāniem. Saullēkts nozīmē, ka agri ir jāceļas… vienos naktī. Džipi ar gidu mūs sagaidīja pie viesnīcas, un mums tika paskaidrots, ka būs auksti, jo:

  1. Džipiem braukšanas laikā vaļā būs logi vēdināšanas nolūkos;
  2. Lai arī mēs esam Indonēzijā, kalns virs mākoņiem naktī nav tā siltākā vieta.

Pēc pāris stundu kratīšanās džipā un sēdēšanas caurvējā mēs sasniedzām galamērķi. Vietējie biznesmeņi centās iznomāt ziemas mēteļus, un es labprāt izmantoju šo iespēju. Mēs bijām atbraukuši diezgan agri, lai varētu ieņemt labākās vietas saullēkta vērošanai. Gidam bija taisnība par vietu “ieņemšanas” nepieciešamību, jo uz saullēktu bija ieradušies daži simti cilvēku.

Saullēkts bija iespaidīgs – no vienas puses vulkāns, tā lejā ciematiņš. Uz ciematiņu lēni plūst mākonis, un tam pa virsu atspīd oranži saules stari.

Kad saule bija uzausi, gids veda mūs tālāk uz viņa mīļāko fotografēšanās vietu. Ikviens varēja iegūt bildi ar vulkāniem, priedi un “labāko Facebook bilžu” skatīšanās virzienu (pret sauli).

2016-09-26-06-17-30

Tālāk mēs tikām vesti uz tādu vulkānu, kurā ir iespējams uzkāpt un ielūkoties krāterī.

2016-09-26-06-58-05

No stāvlaukuma līdz krāterim ir jāiet aptuveni 20 minūtes, un arī šeit vietējie ir atraduši veidu, kā nopelnīt. Tūristi var izvēlēties mazu zirdziņu, kas nosoļo pusi ceļa mūsu vietā. Ja jau esam tik tālu atbraukuši, tad arī izmēģinām jāšanu ar indonēziešu zirgiem.

2016-09-26-07-57-17

Skats no krātera uz apkārtni ir fantastisks –  interesants reljefs un zaļuma trūkums rada sajūtu, it kā mēs būtu uz citas planētas.

2016-09-26-07-48-22

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s