Singapūra

Mans pirmais Āzijas ceļojums sākās ar Singapūras iepazīšanu. Pirms ceļojuma nebiju iepriekš daudz lasījusi par vietām, kuras apmeklēšu, lai piedzīvojums būtu pārsteidzošāks. Tāpēc par Singapūru zināju tik daudz, cik paspēju Rīgas lidostā izlasīt Wikipēdijā. Un tas, ko izlasīju, bija diezgan biedējošs.

Singapūrā ir skarbi likumi, kas vēršas pret narkotikām. Arī tūristam var piespriest nāvessodu par to, ka bagāžā atrastas narkotiskas vielas. Tā nu es braucu uz Singapūru un domāju par pretsāpju zālēm un alerģijas zālēm manā ceļojuma aptieciņā, un par to, vai nekas no tā netiks uzskatīts par narkotikām. Singapūras lidostā gan mana soma netika pārbaudīta tik rūpīgi kā es biju gaidījusi. Laikam tāpēc, ka tik milzīgā lidostā pārbaudot sīkumus katra tūrista somās viņi nepaspētu visus cilvēku miljonus apstrādāt.

Dream Lodge ir pirmais kapsul-hostelis, kurā esmu nakšņojusi. Hostelī gulēšanas telpa bija jādala ar aptuveni 10 citiem cilvēkiem. Katrai gulēšanas vietai bija necaurspīdīgs auduma aizkars priekšā, kam augšdaļā esošie caurumi ļāva kondicionētajam gaisam iekļūt guļvietā, bet lejasdaļa radīja privātuma sajūtu. Zem guļvietām bija arī slēdzami skapīši, kur atstāt smagās somas, kamēr tiek apskatīta pilsēta.

Netālu no hosteļa atrodas viena no daudzām šāda veida ēdināšanas vietām. Ir kopēji galdi un tiem apkārt dažādas ēdienu pārdošanas vietas. Katra vieta piedāvā kaut ko atšķirīgu – jūras veltes, vistas gaļu (vai nagus), indiešu ēdienu, zupas, svaigi spiestas sulas, saldējumu. Katrs var atrast kaut ko tradicionālu vai vārdos neaprakstāmu.

2016-09-23-20-56-43

Vakarā, ejot izpētes gājienā pa rajonu, bieži bija redzams kontrasts starp tradicionālo un moderno, veco un jauno. Piemēram, zemākās mājas ir celtas pirms aptuveni 100 gadiem, bet fonā ir jaunas dzīvojamās augstceltnes. Un augstceltnes ir tiešām augstas – lai redzētu to augšdaļu ir jāatgāž galvu.

2016-09-23-22-36-23

Hotelis Marina Bay Sands, kas ir trīs atsevišķas mājas, kam pa virsu ir izbūvēts “kuģis” ir viena no atpazīstamākajām celtnēm Singapūrā. No vienas puses to var apskatīt, ejot pa promenādi ūdens malā. No otras puses atrodas liels botāniskais dārzs. Būvējot augstas dzīvojamās mājas, singapūriešiem ir izdevies daļu no Singapūras teritorijas atvēlēt parkiem. Un šī zaļā vieta tiek pilnībā izmantota – tā ir apkopta, ar moderniem arhitektūras elementiem un sniedz iedzīvotājiem iespēju atpūtas laikā sajust daļiņu dabas.

2016-09-24-09-57-39

Botāniskajā dārzā izveidotas vairākas informatīvas takas, pa kurām ejot, iespējams redzēt neparastus augus un dzīvniekus. Man izdevās satikt ūdru, kas vārtījās uz saulainas saliņas, kā arī redzēt uz mājas sienas augošu orhideju.

Viena no iespaidīgākajām vietām botāniskajā dārzā ir daļa ar super-kokiem. Tie ir milzīgi un fantastiski izskatās. Koki tiek apaudzēti ar eksotiskiem augiem, daļa no kuriem ziedot tikai šo koku augšpusē. Starp kokiem ir izveidota pastaigu taka, kas no vienas puses ļauj vērot botānisko dārzu no augšas, bet no otras puses liek sajust apkārt esošo Singapūras celtņu lielo augstumu.

2016-09-24-11-08-10

Lielisks skats paveras, ja ar liftu uzbrauc hoteļa-kuģa augšējā stāvā. No neierasta leņķa ir redzams darījumu rajons ar daudziem debesskrāpjiem, un, uz otru pusi skatoties, var redzēt jūru un daudzus kuģus kā punktiņus tajā.

2016-09-24-13-30-10

Ar panorāmas ratu Singapore Flyer tika nolemts braukt vakarā, lai redzētu pilsētu naktī. Daudzās gaismiņas uz mājām un ceļiem, kā arī gaismu šovs ar botāniskā dārza super-kokiem no panorāmas rata izskatījās patiesi iespaidīgi.

DCIM101GOPROGOPR1906.

 

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s