Riteņbraukšana Austrijā (2. diena)

Pirmā diena Austrijā tika pavadīta, iepazīstot tuvāko mājvietas apkārtni.

Otrajā dienā, izpētot laika ziņas, secinājām, ka turpmākā nedēļa Alpos būs lietaina un slapja. Tomēr tas nemazināja mūsu entuziasmu doties iepazīt apkārtējās Alpu ielejas. Pirmajam garākajam braucienam Marats mums ieteica doties uz Zell am See – pilsētiņu apkārt lielam ezeram, ko ieskauj augsti kalni.

ZellAmSee

Izbraucot no Saalfelden, manam ritenim jau bija jālīmē kamera – biju uzbraukusi uz metāla gabaliņa un to pārdūrusi. Lai riteņa labošana būtu sausāka, to veicām gājēju tunelī, kur jau priekšā bija atstāts viens nesaslēgts ritenis. Austrijā arī pie veikaliem bieži tiek atstāti nepieslēgts riteņi, kas pēc dzīvošanas Rīgā liekas neparasti.

Austrijas Alpi riteņbraucējiem ir ļoti draudzīga vieta, jo gandrīz katram ceļam paralēli iet riteņbraucēju celiņi. Ja izvēlas braukt pa riteņbraucēju maršrutiem, celiņi ved pa skaistākām vietām, nekā iespējams redzēt, braucot pa mašīnām paredzētajiem ceļiem. Riteņbraucēju maršruti ir nedaudz garāki, bet tajos tuvāl apskatāmi ūdenskritumi, kalni un mazie ciematiņi.

IMG_1123IMG_1124

Ja izvēlas braukt pa mašīnām paredzētajiem ceļiem, tie ir taisnāki un līdzenāki – nav strauju kāpumu un kritumu. Un autovadītāji arī ir laipni un iecietīgi pret riteņbraucējiem.

Zell ezers bija deizgan pelēcīgs, bet skaidrākā laikā no tā paveras burvīgs skats uz apkārtni. Ezerā pieejamas dažādas aktivitātes – iespējams pabraukāt ar kuģīti, izmēģināt vindsērfingu ai vienkārši priecāties par diedelniekiem – gulbjiem un citiem ūdens putniem.

2015-06-15 12.30.51

Lai brauciens būtu garāks, devāmies arī līdz Kaprunas pilij, kas mūsu apmeklējuma laikā bija slēgta. Tomēr no tās pavērās mākoņains skats uz mazājām mājiņām ielejā.

IMG_1146

Trešās dienas aprakstu skatīt šeit.

Advertisements

One thought on “Riteņbraukšana Austrijā (2. diena)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s