Tatry un Slovenský raj

2013. gada augusta sākumā sanāca divas dienas ar ģimeni padzīvoties Polijas dienvidos un Slovākijā. Mans mērķis bija redzēt pēc iespējas vairāk no kalniem, jo Latvijā tādu nav. Un vispār kalni ir forši.

DSC00525

Visas trīs naktis tika pavadītas ciematiņā pirms Zakopanes – Biały Dunajec, kurā  jau vairākus gadus pēc kārtas par diezgan lētām naudiņām mēs tiekam pie naktsmītnes. Šajā apkārtnē naktsmītnes piedāvā gandrīz katrā mājā, mājas arī ir diezgan iespaidīgas ar četriem vai pieciem stāviem un dīvainiem jumtiņiem. Šī mājiņa mums patīk īpaši, jo tajā ir sastopama ļoti aktīva sunīte Figa un no augšējo stāvu numuriņiem pa logu paverās skats uz Tatriem.

Pirmajā dienā mēs plānojām izstaigāt kādu taku pie Zakopanes. Izstāvējām rindu (2 h) uz Kasprowy Wierch pacēlāju, kas nogādāja mūs līdz virsotnei, no kuras sākās vairākas takas lejup. Ja vēl kādu reizi tiks plānota šī aktivitāte, biļetes mēģināšu iegādāties internetā, jo tā var izvairīties no gaidīšanas rindā.

IMG_0102

Virsotnē mēs ar brāli domājām paiet pa kādu taku, kas nav dzeltenā, un redzēt kalnus tuvāk un no interesantākiem leņķiem. No pacēlāja mēs sākām iet pa labi vispirms līdz pirmajai zaļajai takai. Ceļš pēc tās arī neizskatījās pārāk sarežģīts, un, tā kā mums nebija līdzi kartes, lai nobītos no turpmākā ceļa garuma, nolēmām iet tik tālu, cik liksies droši, jo vienmēr jau var paiet atpakaļ, ja kāpelēšana kļūst par sarežģītu.

kasprowylatomapa

Ceļš līdz pirmajai melnajai takai bija samērā viegli pieveicams, pie tam aiz katra pagrieziena pavērās arvien skaistāki skati, kurus neaizēnoja miljons citi kalnos staigātāji, kas vēlas sevi nofotografēt ar katru kalnu fonā. Lejupceļš pa melno taku arī bija samērā viegli pieveicams, vienīgi mulsināja tas, ka nevarēja redzēt ceļu uz priekšu – taka meistarīgi bija paslēpta kalna līkumos, kas to padarīja vēl interesantāku.

IMG_0194

Otrajā dienā mēs braucām apskatīt Slovākiju. Kā pirmo aktivitāti, pēc vairāku ceļojumu aprakstu izlasīšanas, bijām izvēlējušies Slovenský Raj. Šajā parkā ir vairākas takas, no kurām sākām kāpt kalnā pa Sucha Bela. Tomēr pēc pirmajām kāpnītēm es paliku viena uz šīs takas, kas maniem ceļa biedriem likās pārāk sarežģīta.

IMG_0324

Baltā upīte savā ceļā bija izveidojusi iespaidīgu kanjonu, kura apmēri atklājās tikai pusceļā. Tā kā šīs takas aprakstus biju lasījusi diezgan pavirši, nebiju gatavojusies, ka ceļā būs sastopamas šādas kāpnītes. Pie pirmajām kāpnēm likās, ka var jau uzkāpt, it kā šodien vēl neviens nokritušais pa ceļam nebija sastapts, un vispār kāds tūkstotis kilometru ir nobraukts, lai šajā vietā pastaigātos. Kad pēc pirmo kāpņu pievārēšanas aiz pagrieziena sagaidīja nākošās, kas bija vēl vertikālākas, garākas un arī bez kādām ķēdēm, pie kā pieturēties, es sapratu, ka tomēr nebija pārāk gudri vispār sākt kāpt.

Ar kāpnēm un augstumu ir tāda jocīga sajūta. Es mierīgi varu kāpt uz augšu, kamēr neskatos lejā. Bet kāpt uz leju no lielāka augstuma man ir bail. Līdz ar to, ieraugot nākošās kāpnes, nebija īsti izvēles, jo atpakaļ vairs tikt nevarēju.

Ejot pa šo taku, pa ceļam sanāca apsteigt dažas grupiņas jauniešu, kas, kāpjot pa kāpnītēm, pusceļā pozēja bildēm ar alus pudelēm, mīkstajām rotaļlietām un bučojoties. Redzēju arī divus apmēram piecus gadus vecus bērnus, kam vecāki palīdzēja kāpt pa metāla kāpnītēm divstāvu mājas augstumā.

Uzkāpjot līdz takas beigām, iespējams par 5 EUR dabūt velosipēdu nobraukšanai no kalna pa līdzenākām takām, bet tajās pa ceļam nebija tik skaistu apskates objektu kā kāpjot augšup.

Dienas otrajā pusē mēs apmeklējām Aquapark Aquacity Poprad. Esmu bijusi vairākos akvaparkos gan Latvijā, gan Lietuvā, un tie visi likās daudz iespaidīgāki. Popradas akvaparkā bija daudz dažādu termālo baseinu (ar diezgan spēcīgu attīrošo līdzekļu smaku), dažas zemas trubas un viena pirts. Man akvaparkos patīk tieši pirtis un nobraucieni no augstākām trubām, tāpēc Popradā likās, ka kaut kā nedaudz pietrūkst. Pirms akvaparka slēgšanas tā apmeklētājiem tiek piedāvāts apmeklēt dažas  minūtes ilgu 3D lāzeru šovu.

Divas dienas Tatru apkārtnē tika aizvadītas nemanot – kalni izstaigāti un termālie baseini izbaudīti. Šie kalni ir ļoti jauka vieta, pie tam diez gan ātri no Latvijas sasniedzama ar mašīnu.

Advertisements

One thought on “Tatry un Slovenský raj

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s