Pāris dienas Brēmenē

Tā nu sagadījās, ka vasaras beigās, spaidot Ryanair lapu, uzgāju ideālu variantu, kā aizbraukt uz Brēmeni. Svētdien 12.09. rīta pusē turp un otrdien 14.09. vēl agrākā rīta stundā atpakaļ tā, ka paspēju uz otro lekciju. 🙂 Biļetes kopā izmaksāja ~ 20 Ls, nav jau tas lētākais variants, bet ir ok. Triks ar papildus maksāšanu par kartes apkalpošanu arī izdevās – MoneyBookers PrePaid Mastercard karte ļoti aši un skaisti pārskaitīja visas naudiņas.

Sestdienā saliku nedaudzās mantas somā, sagaidīju draudzeni/ceļabiedreni, nopirku lietusmētelīti, pāris roltonus un twixus, ielādēju telefonā geokešu koordinātas, izprintēju Brēmenes karti, samainīju 30 Eiro naudiņas, noskatījos Eclipse, uzliku modinātāju uz septiņiem un aizgāju gulēt.

Svētdienas rītā ar Zani cēlāmies, skrējām uz 22. autobusu, samulsinājām infocentra darbinieces lidostā (man pat lika zābakus noģērbt, lai izietu kontroli), izstāvējām rindu un tikām lidmašīnā. Tā bija mums abām pirmā lidošanas reize, tāpēc vācietis blakus krēslā izskatījās nedaudz satraukts par mūsu stipro ieķeršanos krēslos paceļoties un nedaudz histērisko pasmiešanos nolaižoties.

Tā kā ar naktsmītnes saimnieku tikšanās bija sarunāta ~ sešos vakarpusē, mums bija daudz laika pilsētas apskatei. Izdomājām, ka varētu kājām no lidostas aizstaigāt līdz centram, lai redzētu, kā dzīvo parastie vietājie iedzīvotāji. Pārsteidzoši likās visur esošie velosipēdistu celiņi, idilliskās mājas ar puķu balkoniņiem, vācijas karodziņi logos, dārzos, uz mašīnām. Pirmo reizi redzēju arī publisko veļas mazgātuvi. 😀

Lidostā mēs bijām paņēmušas vecpilsētas un sabiedriskā transporta karti, kas vēlāk pavēstīja, ka Brēmenes apskate jāsāk no Schnoorstrasse. Tā ir ieliņa/rajons, kur mājas ir sabūvētas tik cieši kopā, ka ar izplestām rokām var pieskarties ielas pretējās pusēs esošām mājām. Te var iegādāties dažādus suvenīrus vai vienkārši sabildēt metāla kazas, necaurskatāmus logus vai durtiņas tieši mana auguma augstumā (163 cm). Ielas galā ir arī slavenais Weihnachts Träume – veikaliņš, kur visa gada garumā pārdod Ziemassvētku rotājumus.

Tālāk mēs apskatījām Doma baznīcu, LiebfrauenkircheRolandu, Rātslaukumu, slaveno Brēmenes muzikantu skulptūru, Hauptbahnhof un tās veikalus un lēnām devāmies pie Leo, kurš bija piedāvājis mums naktsmājas.

12. augusta vakarā notika pasākums Musik und Licht am Hollersee”, kas bija iespaidīgs – klasisko mūziku spēlēja dažādu mūzikas skolu pārstāvji, ap ezeru/dīķi bija sapulcējušās vāciešu ģimenes, kas dziedāja līdzi, ezera vidū bija plosts ar salūtam paredzētajām raķetītēm, visi bija priecīgi un relaksējušies pat par spīti lietus smidzināšanai. Šis pasākums notiek katru gadu.

Pirmdienā mēs devāmies apskatīt Universum – zinātnes centru. Tas bija sadalīts četrās izstādēs – krāsas dabā, cilvēks, zeme, kosmoss. Fizikas stundās lasītais te bija praktiski parādīts dzīvē un vienkāršā valodā izskaidrots, lai pat klases ekskursijā visi saprastu, kas ir interference, kāpēc bites redze atšķiras no cilvēka redzes, kā jutās cilvēki 1999. gadā zemestrīces laikā, kā darbojas dažādi fizikas likumi utt.

Lai tiktu līdz Universum, bija jāizmanto sabiedriskais transports – 6. tramvajs. Ja svētdienas vakarpusē vietējie mūs apmācija, kā izmantot slow-motion-ticket-buying (vēro ceļu stāvot pie biļešu automāta, ja iekšā kāpj kontrole, tikai tad pērc biļeti), tad pirmdienā mēs nolēmēm iegādāties dienas biļeti 2 pieaugušajiem par ~ 7 Eiro. Kompostrēšana arī ir tāds internetā aprakstīts bubulis – nav jau tik traki – jāpārloka biļete un jāieliek aparātā. Triks slēpjas pārlocīšanā.

Sabiedriskais transports ir nedaudz foršāks kā Rīgā – uz sēdekļu auduma uzdrukāti Brēmenes muzikanti, pietura ir pat Doma laukumā, katrā pieturā ir precīzs atnākšanas laiks, kas tiek elektroniski noteikts un mainīts atkarībā no satiksmes intensitātes. Ja tu redzi, ka tramvajs būs pēc 4 minūtēm, tad tā arī būs.

Pirms braukšanas mājās, mēs vēl gribējām iečekot iepirkšanos Vācijā. Dažādu apsvērumu dēļ bijām izvēlējušās Waterfront. Tajā ievērības cienīgs bija Primark, kur visādas drēbītes var par lētām naudiņām sapirkties. Pārējie veikali +- redzēti Latvijā (NewYorker, Esprit, Only…), cenas arī +- tādas pašas, mani kā studenti pārāk nesajūsmināja.

Mana lielākā mistērija par Brēmeni palika par pārtikas veikaliem. Visā uzturēšanās laikā (2 dienas :D) es dikti daudz staigāju pa vecpilsētu un nedaudz arī pa pārējo pilsētu, bet redzēju ~ 2 nezināmu firmu pārtikas veikalus pa ceļam no lidostas uz vecpilsētu, 1 Lidlu un 1 Ekoveikalu pilsētā un ~ 4 Narvesena tipa lielākus veikalus. Ko tie cilvēki ēd? M? Ok, es saprotu, ka stacijā nevienam īsti desas un maizes pirkt negribās, bet nu iekš Waterfront kādu pārtiku varēja ielikt. 2 dienas nodzīvoju ēdot tako, kebabus un citus junk food. 😦 Vai nu es nemāku meklēt, vai arī viņiem ir tiešām dīvaini ēšanas paradumi. 😀

Pēc pēdējā Eiro notriekšanas Makdonaldā, braucām uz lidostu gulēt. ~21.00 vecpilsēta bija tik tukša, ka bija pabailīgi vēl palikt tur paklaiņot kādu stundiņu. Vecrīgā šajā laikā ballīte tikai sākas.

Tie, kas ceļojumu aprakstos stāsta, ka šī lidosta gulēšanai ir ērta, nedaudz maldina. Tie, kuri raksta, ka ir pavēsi, saka taisnību. To vienu nakti lidostā var pārciest, ja pie sevis atkārto, ka izlidošanas rindā jāstājas jau ap pieciem no rīta. Nekādu 5* viesnīcu es no turienes nebiju gaidījusi, bet mūsu ieņemtie soliņi bija par atklātu pat manai gaumei. Bet visumā ir jauki, ka cilvēkiem, kam agri jāizlido, ir atļauts pārlaist nakti lidostā.

Kopumā ceļojums bija lieliska pieredze, kā pašām visu organizēt, izdomāt cik naudiņas vajadzēs, kur gulēsim, ko redzēsim, kā uz turieni nokļūsim. Lidošana nebija tik biedējoša kā dažs labs karuselis. Es abu lidojumu laikā gulēju. 😀 Brēmene bija apburoša un es noteikti šī gada laikā gribēšu aizlidot uz vēl kādu Vācijas pilsētiņu.

Izmaksas:

 • lidmašīnas biļetes – turp un atpakaļ ar valūtas maiņu un pārskaitīšanu pa kartēm ~ 21 Ls
 • kebabs – 3 Eur
 • ūdens pudele 0,70 Eur
 • uzkāpšana Doma baznīcas tornī – 1 Eur
 • Universum ar studentu apliecību – 11 Eur
 • 2 pieaugušo dienas biļete sabiedriskajam ~7,10 Eur
 • Milka – 2,30 Eur
 • Taco komplekts – 5 Eur
 • McDonalds hamburgers – 1 Eur

Tālāk minētas ir manas iepirkšanās sekas. Tas nav nekas nopietns, jo iepirkšanās pati par sevi nebija pārāk vajadzīga. Ja ir vēlēšanās nopirkt apģērbus vai apavus vairumā, labāk iesaku aizbraukt līdz Belostokai vai arī papētīt citus veikalus Vācijā.

 • matugumiju 40-paka – 1,5 Eur
 • cepure – 4 Eur
 • cimdiņi – 3 Eur
 • šortiņi – 1 Eur
 • zeķu 7-paka – 3 Eur
 • krekliņi – 0,5 – 3 Eur
 • ogas šokolādē – 1,4 Eur
 • Tofu siers – 2,5 Eur

*Šis raksts nebūt nav pati pilnība. Zinātāji droši vien te atradīs pa kādai kļūdai. Te paustais viedoklis ir visai subjektīvs. Es priecāšos par labojumiem, ja tādi būs. 🙂 Vai arī par papildinājumiem. 🙂

Advertisements

One thought on “Pāris dienas Brēmenē

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s