Kā mēs braucām uz Belostoku iepirkties

Pirms skolas sākuma es ar ģimeni izdomāju aizvizināties līdz Belostokai pa ceļam iebraucot arī Viļņā un Druskininkai akvaparkā. Kā vienmēr, braucot ar mašīnu, plānošanu sāku ar kartes paspaidīšanu, galamērķa un apskates punktu ievadi ViaMichelin lapā. Man patīk, ka tur var izmainīt karti pēc sirds patikas un norādīt arī ātrāko/lētāko/skaistāko ceļu, izrēķināt, cik tas maksās, redzēt, cik ilgi būs jābrauc.

Mēs izbraucām piektdien ap diviem dienā no Līvāniem. Ap pieciem mēs jau bijām Viļņā – nolikām mašīnu dažus metrus no gājēju ielas vecpilsētā (Gedimino prospektas), aizstaigājām līdz Gedimino pilij, kur uzkāpām tornī, lai apskatītu Viļņu no augšas.

Ap septiņiem izbraucām uz Druskininkai. Naktī pie Maximas XX pajautājām Druskininku taksistiem, kur viņi iesaka palikt pa nakti. Vienkāršiem ceļotājiem piemērotākā bija Parko Vila, kas atradās patīkamu 500 m attālumā no paša akvaparka, tā ka sestdienā uzreiz varējām arī doties peldēties. Vilniaus aleja ir skaistākais ceļš no gulēšanas vietas līdz akvaparkam. Pats akvaparks bija tīri jauks, bet nekādus pārsteigumus nesagādāja. Vienīgi jūras viļņi un upe tiem apkārt bija kaut kas mazāk redzēts. Braukšana pa trubām gan liekas daudz biedējošāka kā bērnībā. 😀

Pēc peldēšanās mums bija doma Augustovā izbraukt ar gondolu :), bet mēs ieradāmies tur kādu pusstundu par vēlu. 😦 Tomēr laikam arī agrāka ierašanās neko daudz nemainītu, jo visi kuģīši uz to dienu jau bija bijuši pilni un brīvu vietu nebija, tā vēstīja lapiņa.

Tā nu mēs pastaigājām pa gājēju ielu Augustovā, sapratām, ka paēdīsim kaut kur pa ceļam uz Belostoku un devāmies tālāk.

Tieši pirms Belostokas gulējām hotelī “Wiking”. Viņu mājaslapu gan neatradu. 😦 Bet vieta bija jauka, ar visādiem zobeniem un vairogiem. 🙂

Svētdien no rīta devāmies uz Belostokas tirgu. Mani nedaudz pārsteidza zemās cenas un diezgan normālā apģērbu kvalitāte, Viļņas tirgus man patika daudz mazāk. Tieši visādus apģērbus es ieteiktu pirkt tirgū, ja pastaigā, var atrast kvalitatīvas lietas par ļoti zemām cenām.

Pēc tirgus izstaigāšanas mēs iegriezāmies arī Carrefour un vecākajā Auchan. Te bija laba apavu izvēle par ļoti skaistām cenām mazajos veikaliņos. Pats Auchan ir tāds kā lielāka, lētāka un krāsaināka Maxima. 😀 Pārāko sajūsmu manī tas neraisīja, bet bija iespējams sapirkties visādas klades, kafijas, alus, olīvas par mazākām naudiņām nekā Latvijā. Veikalu karte ir atrodama te.

Tā nu mēs svētdienas pēcpusdienā izbraucām uz māju pusi un naktī uz pirmdienu bijām atpakaļ. 🙂

Kopumā man brauciens ļoti patika, jo varēja atkal izsmieties par lietuviešu pilsētu nosaukumiem un poļu reklāmām, varēja paēst viņu vietējos ēdienus, atsvaidzināt savas krievu valodas un matemātikas zināšanas un salīdzināt, kā dzīvo viņu un kā – mēs.

Advertisements

2 thoughts on “Kā mēs braucām uz Belostoku iepirkties

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s